Hoş geldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş

York Klima Arıza Kodları

Klima Arıza Kodları Mayıs 28, 2018

York Klima Arıza Kodları

York klima kullanıcıları için hazırladığımız bu makalemizde sunacağımız bilgiler arıza kodları ve açıklamaları ile alakalı olan bilgilerdir. Bu makalemizi incelediğinizde York Klima Arıza Kodları başlığı altındaki tüm bilgilere ulaşabileceksiniz. Karşınıza çıkan arıza kodlarının anlamlarını merak etmekte iseniz makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

York Johnson Controls Duvar Tipi Split Klima Arıza Kodları

 • E1/E2 Arızası E1 İç sıcaklık sensörü sorunudur. E2 ise iç boru sıcaklık sensörü sorunudur.

Çözüm E1 ve E2 arıza durumlarında sensörlerden herhangi birinde sorun olması sebebi ile ünite kompresörü kapatmayacaktır. Yalnız arıza durumu ile birlikte cihaz şu şekilde çalışma yapacaktır:

Oda sıcaklık sensöründe sorun varsa eğer

oda sıcaklık kontrolü iptal olur. Cihaz soğutma modunda iken; kompresör 30 dk çalışır 5 dk kadar durur. Isıtma modunda iken; kompresör 30 dk çalışır 5 dk durur. Nem alma modunda iken; nem alma işlemini 6 dk da yapar 6 dk durur.

İç boru sensöründe sorun varsa eğer

Aşırı ısınma ve buzlanma önleme koruması iptal olur. Soğuk rüzgar koruma ve kalan ısı üfleme zamanı 30 sn kadar olur. Sistem anormal koruması iptal olur ardından kompresör 45 dk çalışır 6 dk buz çözme işlemi yani defrost gerçekleşir.

İç boru sıcaklık sensöründe ya da oda sıcaklık sensöründe aynı anda arıza varsa eğer

Sistem dış ünitenin çalışmasını durdurur.

 • E4 Arızası Isıtma ve soğutma problemi.

Çözüm

Soğutma arızası varsa eğer

Kompresör durmadan 20 dk botunca çalışır, sonrasında eğer İç boru serpantin sıcaklığı > oda sıcaklığı – 5°C durumu 6 dk sürerse, dış kompresör ve dış fan çalışmasını durdurur. İç fan aynı hızda çalışmaya devam eder. Ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda soğutucu akışkanı eksik olabilir. Parçalarda sorun olabilir. Teşhis için servis yardımı almak gerekir.

Isıtma arızası varsa eğer

İç boru serpantin sıcaklığı < oda sıcaklığı + 3°C durumu, kompresörün 20 dk çalışması sonrası 6 dk boyunca sürerse, kompresör ve iç-dış fan çalışmasını durdurur. Ekranda bu hata kodu belirir. Bu durumda cihazın gazı eksik ya da parçalarda problem olabilir. Tespit ve çözüm için uzman yardımı almalısınız.

 • E5 Arızası Don önleme ve aşırı ısınma durumu.

Bu bir arıza durumu değildir. Dahili serpantinin buz giderme işlemi ya da aşırı ısınma korumasını ifade eder. Bir süre bekleme sonrasında arıza kodu ekrandan silinecektir. Bu süre zarfında cihaza herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız.

Isıtma sembolü yanıp sönüyor 

Buz çözme işleminde soğuk draft koruması.

Bu bir arıza durumu değildir. Sistemin dış ünite soğuk draft koruması ve buz giderme işleminin yapıldığını belirtir. Bu durum sadece ısıtmalı modeller için geçerli olmaktadır.

York Klima Arıza Kodları

►►► York markalı YVHC09/YVHC12/YVHC18/YVHC24 modeller için geçerli arıza kodları aşağıda belirtilmiştir.

 • E1 Yanıp Sönüyorsa Elektronik kartı etkileyen manyetik alan sorunudur.

Çözüm Arıza teşhis ve onarımı için uzman yardımı almalısınız.

 • E2/E3/E4/E5 Yanıp Sönüyorsa Cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almanız gerekmektedir.
 • E7 Yanıp Sönüyorsa Elektronik kartın hafızası silinmiş demektir.

Çözüm York Klima Servisi uzman ekibinden yardım almanız gerekmektedir.

 • 88 Yanıp Sönüyorsa Koruma fonksiyonudur.

Çözüm Bu bir arıza durumu değildir. Elektrik kesintisinden sonra 3 dk boyunca cihaz korumaya geçer ve 88 yazısı yanıp söner. 3 dk sonra cihaz normale dönecektir. Müdahalede bulunmamanızı tavsiye ederiz.

 • E6 Yanıp Sönüyorsa Şebeke voltajı yüksek veya düşük.

Çözüm Bu bir arıza değildir. Şebeke voltajı düzeldiğinde arıza durumunda düzelme olacaktır. Bu yüzden bir süre kadar cihaza müdahalede bulunmadan beklemenizi tavsiye ederiz.

York By Johnson Controls Klima Arıza Kodları

►►► York markalı YKHC18/ YKKC18/ YNJC18/ YKHC24/ YKKC24/ YNJC24/ YKHC30/ YNJC30/ YKHC36/ YKKC36/ YNJC36/ YKHC48/ YKKC48/ YNJC48 model kombilerde geçerli arıza kodları aşağıdaki yazımızda belirtilmiştir.

 • E1/E2/E3/E4 Arızası Sıcaklık sensörü kapalı veya kablolarda kısa devre söz konusu.
 • E5 Arızası İç ve dış mekan üniteleri arasında iletişim bozukluğu var.
 • E10 Arızası Kompresör emme basıncında sorun var.
 • E13 Arızası Kompresör varsayılan fazda.
 • E14 Arızası Kompresör hatalı bağlantı hızı.
 • P4 Arızası İç mekan ünite buharlaştırıcısı yüksek ya da düşük korumada.

Çözüm Kompresör koruma özelliği otomatik aktif durma gelmiş. Cihazı kapatıp, hava filtresini temizleyerek yerine takın. Sorun düzelirse cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak sorunda düzelme olmuyorsa işi uzmanına bırakıp servis yardımı almalısınız.

 • P5 Arızası Dış mekan ünite kondansör sıcaklığı yüksek ya da düşük.

Çözüm Bu yüzden kompresör koruma özelliği otomatik aktif olmuş durumda. Bu durumda cihazı kapatın. Hava girişine engel olan cisimleri kaldırın. Hava girişi açık olsun. Cihazı yeniden çalıştırmayı deneyin. Düzelme olmuyor ise servisi arayarak yardım talep edin.

 • P7 Arızası Dış mekan ünitesi tahliye ısısı yüksek durumda.

Çözüm Bu yüzden kompresör koruma özelliği aktif olmuş. Cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

 • P9 Arızası Soğuk hava koruma işlevi aktif durumda.

Çözüm Sıcaklık artışı olursa eğer işlev otomatik olarak durur. Bir süre beklemeniz gerekmektedir.

 • P10 Arızası Tahliye basınç koruma sorunudur. Servisi arayarak yardım almalısınız.
 • P11 Arızası Emme basınç koruması devrede. Servis talep etmeniz gerekmektedir.
 • P12 Arızası Akım aşır yükleme koruması devrede.
 • HS Arızası Çözme işlemi başlamış.

Çözüm Yani buz çözme işlevinin aktif olduğunu belirtir. İşlem tamamlandığı zaman ünite otomatik olarak yeniden başlayacaktır. İç mekan ısı eşanjör sıcaklığı da artacaktır. Bir süre kadar beklemeli ve cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

E13 ve E14 Arıza kodları tek fazlı modellerde geçerlidir. Ayrıca her modelde geçerli olmadığını belirtmek isteriz.

Etiket Yok

1 toplam görüntüleme, 1 günlük görüntüleme

  

Sponsored Links

Bir yanıt bırakın

 • Halkalı Kombi Servisi

  by on Kasım 19, 2018 - 0 Yorumlar

  HALKALI KOMBİ SERVİSİ 0212 601 17 67             Kış mevsimlerinde yaşam alanlarınızda ideal bir sıcaklık elde etmek için kombi bakımlarının aksatılmadan düzenli olarak yaptırılması önemlidir. Bu nedenle Halkalı Kombi Servisi hizmetlerimiz ile de cihazlarınızın verimli bir şekilde çalışması sağlanabilir. Düzenli bir bakım arızaların önceden tespit edilmesine olanak sağlayacaktır. Bu şekilde de kombilerinizin daha uzun ömürlü olarak çalışması […]

 • Baykan Kombi Arıza Kodları

  by on Kasım 26, 2018 - 0 Yorumlar

  E01 Arıza Kodu veya 80°C Arızası Alev yokluğu sorunu. Çözüm Genelde en çok yaşanan arıza durumlarından biridir. Brülörde yanma olmadığı için alev yokluğu sorunu yaşanır. Bu durumda ilk yapmanız gereken kombiye gaz geliyor mu gelmiyor mu emin olmaktır. Kombiye gaz geliyor ise resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme işlemini de arıza tekrar ettiği sürece en fazla 3 kez gerçekleştirebilirsiniz. […]

 • Vaillant Kombi Arıza Kodları

  by on Kasım 26, 2018 - 0 Yorumlar

  Vaillant Kombi Arıza Kodları Atmotec-Turbotec F0/F71 Arıza Kodu : Atmotec kombinin kaloriferlere gönderdiği suyu ölçme görevinde olan sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensörde sorun var, bağlantılarında sorun var yada kablosu kopuk durumda diyebiliriz. Vaillant servisini aramalısınız. F1 Arıza Kodu : Atmotec kombinin kalorifer tesisatına gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını ölçmeye yarayan sensörde  sorun, […]

 • Bosch Kombi Arıza Kodları

  by on Kasım 26, 2018 - 0 Yorumlar

  Bosch kombi arıza kodları ve çözüm önerileri Soğukların gelmesiyle birlikte çalışan kombi ve tesisatlarda bir takım arıza yada ayar bozuklukları ile karşılaşabilirsiniz. Ya da aradan geçen süre içinde petekleri ısıtmak için yapılması gerekenleri unutmuş da olabilirsiniz. Bu durumda müşterilerimiz direk servisi çağırmak yerine Bosch kombi arıza kodları araştırarak önce sorunun kaynağını tespit etmeye çalışabilirler. Çünkü […]

 • Avcılar Market Dolap Servisi

  by on Kasım 28, 2018 - 0 Yorumlar

  Yamak İklimlendirme restaurant vitrinleri,lokanta dolabı sanayi sogutucular vitrin buzdolabı gibi soğutma ürünleri ve sogutucu gruplarının tamir ve periyodik bakımlarının servisliğini yapmaktadır. 0212 601 17 67  Avcılar  ticari sogutucu buzdolabı Servisi İçin telefon Numaramız. TIKLA ARA 0212 601 17 67 İşyerlerinde korunması gereken gıdalar bulunuyorsa, özellikle de bu ürünleri müşterilere satmanız gerekiyorsa ticari soğutucu buzdolabı bulundurmanız […]